رزرو هتل هاي تهران رزرو هتل هاي تهران .

رزرو هتل هاي تهران

جزيره قشم

 

بزرگترين جزيره ايران و بزرگترين جزيره هتل آريان كيش غير مستقل دنيا است (بزرگتر از ۲۲ كشور جهان) اين جزيره در نزديكي تنگه هرمز، بزرگترين و پرجمعيت‌ترين جزيره خليج فارس قرار دارد. جزيره قشم دومين بندر آزاد تجاري ايران است كه سواحل آن براي هتل آريان كيش ايجاد لنگرگاه مناسب است. اين جزيره 15 بندر صيادى و تجارى دارد. علاوه بر جمعيت بومى و ساكن، جزيره قشم داراى جمعيت غيربومى و مهاجر بسيارى است كه به‌طور عمده در بخش‌هاى تجارت، هتل آريان كيش بازرگانى، صنايع و معادن، ادارات و دواير دولتى و ارگان‌ها، بانك‌ها، تشكيلات سازمان منطقه آزاد قشم و ديگر بخش‌هاى  خدماتى به فعاليت اشتغال دارند. زبان اصلى مردم قشم، مانند تمام مردم ساكن بنادر و سواحل جنوب كشور و ديگر جزاير، فارسى و براى همه مردم و مسافرانى كه به جزيره مسافرت مى‌كنند قابل درك و فهم است. لهجه محلى و متداول مردم قشم در شهرها و روستاهاى آن تقريباً يكسان است، با اين تفاوت كه اهالى شهر قشم هتل لوتوس كيش و درگهان به سبب رفت و آمد و داد و ستد با مردم ميناب، بندرعباس، پل، خمير، كنگ، لنگه و ديگر بنادر مجاور، هتل لوتوس كيش با لهجه‌اى نزديك به لهجه بندرعباسى، مينابى (بندرى)، پلى (بندر پل خمير) صحبت مى‌كنند و ساكنان روستاى اعماق جزيره به سبب مسافرت به شيخ‌نشين‌ها و هندوستان به زبان عربى هندى نيز آشنايى دارند يا واژه‌هايى هتل لوتوس كيش از اين زبان‌ها وارد لهجه آنها شده است.


برچسب: هتل آريان كيش، هتل لوتوس كيش، كيش، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۸:۲۱ توسط:رزرو هتل موضوع:

جزيره ابوموسي

 

جنوبي ‌ترين جزيره ايراني آبهاي خليج ‌فارس، جزيره ابوموسي است. اين جزيره در 222 كيلومتري بندرعباس و هم‌ چنين در 75 كيلومتري بندر لنگه هتل سيمرغ كيش واقع شده است. جزيره ابوموسي يكي از چهارده جزيره استان هرمزگان است كه بيشترين فاصله از سواحل ايراني خليج فارس را دارد و طول و عرض آن درحدود 4.5 كيلومتر است. شهر ابوموسي مركز جزيره هتل سيمرغ كيش ابوموسي است. در حال حاضر مالكيت جزيره ابوموسي به همراه جزاير تنب در دست ايران است اما ادعاهايي از سوي دولت امارات متحده عربي هر از گاهي مطرح مي شود؛ اين موضوع از آن جا بر مي خيزد هتل سيمرغ كيش كه خليج فارس درياي كم عمقي براي نفت كش ها شمرده مي‌شود زيرا نفت كش‌ها پس از بارگيري نفت در مخازنشان به شدت سنگين شده و كف آن ها به كف خليج فارس نزديك مي‌شود و در نتيجه خطر به گل نشستنشان شدت مي‌گيرد. براي همين است كه جزيره خارك به عنوان محل بارگيري نفت كش‌ها از ايران تعيين هتل پارسيان كيش شده است. تنها مسير قابل كشتيراني براي نفت‌كش‌هاي حامل نفت فاصله ميان جزيره ابوموسي و تنب است. زيرا اين مسير ژرف هتل پارسيان كيش ترين مسير براي نفت‌كش‌ها شناخته مي‌شود. در پي جنگ ايران و عراق و بروز جنگ نفت‌كش‌ها در خليج فارس مسئله حفظ امنيت سوخت‌رساني براي دولت‌هاي صنعتي پيش آمده است كه تصميم بر اين گرفته‌اند اين كار هتل پارسيان كيش را با همكاري متحدان عربشان انجام دهند و از اين ميان قرعه به نام امارات عربي متحده افتاده است.


برچسب: هتل سيمرغ كيش، هتل پارسيان كيش، كيش، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۷:۴۴ توسط:رزرو هتل موضوع:

جزيره سيري

 

نام اصلي و پارسي آن «راز» است كه هتل ابادگران كيش به دليل نزديكي با مناطق عرب نشين حاشيه جنوبي خليج فارس ، اعراب از معادل عربي اين نام يعني سري استفاده كردند كه اين نام در زبان‌هاي اروپايي سيري تلفظ شد و از راه آن زبان‌ها به فارسي هتل ابادگران كيش رسيد. اين جزيره در قلب آب‌هاي خليج فارس قرار دارد. فاصله آن تا مركز شهرستان ابوموسي كه در قسمت شرقي جزيره سيري واقع شده، درحدود 27 كيلومتر است همچنين فاصله دريايي آن تا مركز استان، در حدود 152 مايل دريايي است. وسعت جزيره سيري 17.3 كيلومتر مربع است. اين جزيره فاقد پستي و بلندي هتل ابادگران كيش بوده و نسبتاً مسطح است. هتل گراند كيش مرتفع ‌ترين نقطه آن 24 متر از سطح دريا ارتفاع دارد و بزرگ ‌ترين ابعاد طولي و عرضي جزيره 6.1 و 4.6 كيلومتر است. شكل در قسمت‌‌هاي شمالي و نزديك سواحل اين جزيره ذوزنقه‌اي، مناطق مسكوني همراه با ساير هتل گراند كيش تأسيسات جاي گرفته‌اند. در اين جزيره تعداد قابل توجهي نخل خرما بطور پراكنده وجود دارد كه محصول هتل گراند كيش آن فقط مصرف محلي دارد. اين منطقه پوشش گياهي فقيري دارد و در اين جزيره معدن خاك سرخ نيز موجود است.


برچسب: هتل ابادگران كيش، هتل گراند كيش، كيش، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۷:۱۱ توسط:رزرو هتل موضوع:

جزيره كيش

 

در گذشته اين جزيره را به نام هتل شايگان كيش قيس مي خواندند. روايت است كه بعد از طوفان نوح (ع) جزيره كيش اولين نقطه اي بود كه سر از آب در آورد است. اين جزيره بيضي شكل با مساحت 89.7 كيلومتر مربع و با طول 15.6 و عرض 7 كيلومتر هتل شايگان كيش ، در جنوب غربي بندرعباس و در ميان آب هاي نيلگون خليج فارس واقع شده است. جزيره كيش از نظر محيط زيست طبيعي، يكي از بكرترين مناطق خليج فارس است. استعدادهاي طبيعي و هتل شايگان كيش موقعيت جغرافيايي ويژه آن زمينه بهره‌برداري جهانگردي و تجاري از آن را در حد قابل توجهي فراهم ساخته است. سواحل كم نظير اين جزيره مرجاني، نه تنها در فصول گوناگون سال، بلكه در طول يك روز،‌ در ساعات مختلف جلوه‌هاي بديع هتل گاردنيا كيش و گونه‌گون و بسيار زيبايي از طبيعت را به تماشا مي‌گذارند. سواحل كيش در شرق و شمال شرقي و جنوب از زيباترين سواحل جهان است. در سواحل جنوب غربي آن زيباترين منظره غروب خورشيد را مي‌توان  هتل گاردنيا كيش ديد. از جمله نقاط ديدني جزيره كيش آكواريوم بزرگ آن است كه در گوشه شرقي جزيره، با معماري زيبا قرار هتل گاردنيا كيش دارد و گونه‌هاي مختلف ماهيان و آبزيان اطراف جزيره در آن به تماشا گذارده شده است.


برچسب: هتل شايگان كيش، هتل گاردنيا كيش، كيش، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۵:۴۸ توسط:رزرو هتل موضوع:

جزيره مير

 

جزيره مير مُهَنّا از جزيره‌هاي هتل ترنج كيش غيرمسكوني ايران در خليج فارس است. انگور و انجير اين جزيره از قديم معروف بوده‌ است. درخت كُنار بزرگ و تناوري به نام كُنار مير مهنا در اين جزيره وجود دارد و گنبدي موسوم به قدمگاه اميرالمؤمنين نيز هتل ترنج كيش در اين جزيره قرار دارد. اين جزيره به نام يكي از راه‌زنان محلي كه به كريم خان زند و هلنديان حمله مي‌كرد يعني مير مهنا نامگذاري شده‌است.اين جزيره نيز فاقد سكنه است و به دليل وجود ايستگاه هواشناسي هتل ترنج كيش از اهميت ويژه‌اي هتل آتيلار بندرعباس برخوردار ايست. ايستگاه هواشناسي جزيره فارسي اطلاعات هواشناسي را به تمام شركت‌هاي كشتيراني مي‌رساند. نام ديگر اين جزيره شيخ شعيب است . جمعيت آن در حدود ۲۵۰۰ نفر است كه بيشتر آنان از نژاد عرب‌اند. هتل آتيلار بندرعباس بيشتر ساكنان جزيره لاوان از اهل سنت ، شاخه شافعي و از پيروان امام محمد ادريس شافعي هستند. آنها به زبان هتل آتيلار بندرعباس عربي و فارسي تكلم مي‌كنند.


برچسب: هتل ترنج كيش، هتل آتيلار بندرعباس، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۴:۵۵ توسط:رزرو هتل موضوع:

جزيره خاركو

 

در فاصله ۵ كيلومتري شمال شرق جزيره هتل پارميدا كيش خارك جزيره كوچكي وجود دارد كه به آن خاركو مي‌گويند. اين جزيره داراي تعدادي تأسيسات به جاي مانده از حضور نظاميان كشور در سالهاي جنگ ايران و عراق از جمله اسكله و ساختمانهاي انبار هتل پارميدا كيش كه امروزه محل مناسبي جهت رشد پرندگان در اين جزيره شده است.اين جزيره همچنين زماني محل استقرار نظاميان انگليسي جهت تسخير خارك بود و پيش از آن نيز مير مهنا براي حمله به هلنديان در هتل پارميدا كيش خارك از خاركو نيروهاي خود را به سمت خارك گسيل داشته‌است. نام پيشين اين جزيره "شاه زنگي" بوده است. به هتل سارا كيش تازگي براي اين جزيره غير مسكوني طرحي براي ايجاد يك دهكده گردشگري در دست تهيه است. اين جزيره بين هتل سارا كيش بندر بوشهر و شبه جزيره شيف قرار دارد و به دليل نزديكي به خشكي از نظر توريستي بسيار اهميت دارد. هتل سارا كيش بافت زمين و جنس خاك آن براي كشاورزي مناسب نيست و بيشتر زمين آن ماسه‌اي است.


برچسب: هتل پارميدا كيش، هتل سارا كيش، هتل، كيش،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۴:۱۱ توسط:رزرو هتل موضوع:

جزيره خارك

 

خارك جزيره‌اي است مرجاني با تاريخي پر هتل بهشت قشم از فراز و نشيب. اين جزيره در حدود ۵۷ كيلومترى شمال غرب بوشهر و ۳۰ كيلومترى بندر ريگ واقع شده است. طول جزيره (شمالى - جنوبى) حدود ۸ كيلومتر و قسمت پهن تر آن در شمال به عرض هتل بهشت قشم حدود ۴ كيلومتر است. در اين جزيره يكي از مهم‌ترين پايانه‌هاي صادرات نفت ايران بنا شده است. جزيره خارك براي ايجاد لنگرگاه‌ها، با مزاياي طبيعي و سواحل عميق آن، براي پهلو گرفتن نفت‌كش‌هاي هتل بهشت قشم اقيانوس‌پيما بسيار مناسب است، به ويژه كه قشر سنگي چون پشته‌اي كه سطح جزيره را پوشانده، در وسط جزيره به بلندي 60 مترمي‌رسد و اين بلندي‌ها موجب مي‌شوند بندرگاه‌هاي شرقي خارك را در مقابل شدت جريان باد كه در جهت شمال غربي و جنوب شرقي مي‌وزند، محفوظ نگاه دارند. اگركارشناسان، اكنون اين هتل هليا كيش جزيره را به عنوان مركز تأسيسات عظيم صدور نفت برگزيده‌اند، دريانوردان‌ِ خليج فارس نيز در ادوار گذشته از آن هتل هليا كيش براي پهلو گرفتن كشتي‌ها استفاده مي‌كردند. رومن گيرشمن باستان شناس مشهور فرانسوي كه در تاريخ ايران باستان هتل هليا كيش مطالعات و تحقيقات عميقي دارد، در سال 1337 شمسي بنا به دعوت كنسرسيوم نفت ايران به ديدن جزيره خارك آمد.


برچسب: هتل بهشت قشم، هتل هليا كيش، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۳:۱۱ توسط:رزرو هتل موضوع:

جزيره بونه

 

تلفظ قديمي‌تر نام اين جزيره غير  هتل داريوش كيش مسكوني استان خوزستان بُنّه است. جزيره بونه به همراه دو جزيره كوچك ديگر به نام‌هاي دارا و قبرناخدا در منتهي‌اليه شمال غربي خليج فارس در دهانه خورموسي دراستان خوزستان واقع شده‌است. فاصله هوايي هتل داريوش كيش اين جزيره از دو شهر هنديجان و بندرماه‌شهر تقريباً يكي است. از پرندگان اين جزيره مي‌توان هتل داريوش كيش به سليم خرچنگ‌خور اشاره كرد. اين جزيره محل تخمگذاري پرستوهاي دريايي نيز هست. نادري كازروني در كتاب جغرافياي بنادر خليج فارس در مورد بونه مي‌نويسد: "در ميانه خاركو وبصره دو جزيره واقع است يكي از آن ديره نام دارد و ثاني بنه و جزيره ديره بي‌آب و غيرمسكون وجزيره بنه آب گوارايي هتل ساحل طلايي قشم دارد و به‌علت خرابي اطراف آن دو جزيره مذكور، به‌غير از معلمان خاركي عبور ساير اهل دريا به آن دو جزيره دشوار هتل ساحل طلايي قشم است زيرا كه بيم شكستن سفائن درحوالي آن جزاير ناهنجار است و مسافت ميان جزيره، بُنّه و ديره وخارك و خاركو هتل ساحل طلايي قشم چهار زام است كه هر زام چهار فرسنگ باشد


برچسب: هتل داريوش كيش، هتل ساحل طلايي قشم، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۲:۳۹ توسط:رزرو هتل موضوع:

جزيره خور موسي

 

«خور» محدوده نيمه بسته آب مرتبط با هتل خليج فارس بندرعباس درياي آزاد است كه در درون آن آب دريا به مقدار قابل توجهي توسط آب رودخانه يا آب شيرين رقيق مي شود. خور موسي كانال طويل و عميقي است كه از خليج فارس منشعب شده و به هتل خليج فارس بندرعباس دليل ويژگيهاي خاص خود در منطقه از موقعيت ممتازي برخوردار است. اين منطقه با اكوسيستمي منحصر به فرد، در ساحل شمالي خليج فارس و جنوب استان خوزستان واقع است. پهناي هتل خليج فارس بندرعباس دهانه آن ۳۷ تا۴۰ كيلومتر و طول آن از دهانه تا بندر امام خميني ۹۰كيلومتر و تا بندر ماهشهر ۱۲۰ كيلومتر است.  هتل ارم كيش خور موسي با متوسط عمق عمق ۲۰ تا ۵۰ متر زيستگاه بسياري از پرندگان نادر از جمله گيلانشاه خالدار و مكان تخم ريزي بسياري از ماهيان خليج فارس بخصوص ميگو است. آلودگي ناشي از اكتشاف و استخراج نفت و تردد هتل ارم كيش نفتكش ها، حوادث و سوانح مربوط به سكوهاي نفتي، رفت و آمد كشتيها، منابع و صنايع مستقر در خشكي باعث شده هتل ارم كيش اطراف اين جزيره از آلوده‌ترين نقاط خليج فارس به حساب بيايد.


برچسب: هتل خليج فارس بندرعباس، هتل ارم كيش، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۲:۱۰ توسط:رزرو هتل موضوع:

جزيره مينو

 

اين جزيره در گذشته نام "صلبوخ" هتل خليج فارس قشم داشته و بين آبادان و خرمشهر واقع شده و دو شاخه اروندرود آن را فرا مي‌گيرد.  هتل خليج فارس قشم مينوشهر شهري كوچك است كه در آن قرار گرفته است و داراي جمعيتي حدود 12 هزار نفر است و بيشتر كاربرد تفريحي براي مردم دو شهر آبادان و خرمشهر دارد. ۴۵درصد آنها به كشاورزي هتل خليج فارس قشم مي‌پردازند ولي در كنار آن پرورش دام نيز در مينو جايگاه خاصي دارد. در جزيره مينو پنج نهر جريان دارد كه دو تاي آن‌ها ‌از رودخانه جرف و سه تاي ديگر از اروندرود منشعب مي‌شود. جزيره مينو از معدود نقاطي از جهان است كه در آن هتل آپادانا قشم سيستم آبياري بصورت طبيعي و با جزر و مد آب انجام مي‌شود و نيازي به وسايل مكانيكي و تلمبه آب ندارد. هتل آپادانا قشم نخل هاي بي شمار اين جزيره اكوسيستم مناسبي براي زيست پرندگان مهاجر و همچنين نيزارهاي انبوه و رازآلود آن هتل آپادانا قشم پناهگاه حيوانات وحشي از جمله گراز است.


برچسب: هتل خليج فارس قشم، هتل آپادانا قشم، قشم، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۱:۲۳ توسط:رزرو هتل موضوع: