رزرو هتل هاي تهران رزرو هتل هاي تهران .

رزرو هتل هاي تهران

ميدان گنجعلي خان كرمان

 

ميدان گنجعلي خان كه به شكل هتل جهانگردي بم مستطيل است، مجموعه‌اي از عناصر شهر را به دور خود جمع كرده است. بازار گنجعلي‌خان اين مجموعه، همچون ساير بازارهاي سنتي ايران، معماري ديدني و جذابي دارد كه صرف قدم زدن در آن تجربه‌اي لذت‌بخش را برايتان به ارمغان مي‌آورد. حمام اين مجموعه نيز اكنون به موزه مردم‌شناسي كرمان تبديل شده هتل جهانگردي بم و در كنار بازديد از موزه، زيبايي بنا نيز بسيار ديدني و ستودني است. ضرابخانه گنجعلي‌خان كه اكنون به موزه سكه تبديل شده است، مجموعه‌اي هتل كرمان از سكه‌هاي قديمي را در كنار هم جمه كرده تا پذيراي علاقه‌مندان هتل جهانگردي بم باشد.ديگر بخش‌هاي اين مجموعه شامل آب‌انبار، مدرسه، كاروانسرا و سراي گنجعلي‌خان است كه مي‌توانيد هتل كرمان از آن‌ها بازديد كنيد. همچنين براي دسترسي به مجموعه گنجعلي‌خان مي‌توانيد به مركز هتل كرمان قديمي شهر كرمان مراجعه كنيد.


برچسب: هتل جهانگردي بم، هتل كرمان، كرمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۳:۴۷ توسط:رزرو هتل موضوع:

ارگ بم

 

ارگ بم بزرگترين سازه خشت و هتل ارگ جديد بم گلي در جهان بود كه در نزديكي شهر بم در استان كرمان قرار دارد. ارگ بم كه در مسير جاده ابريشم قرار دارد از مكانهاي ديدني و از آثار تاريخي كرمان است كه در سده ۵ پيش از ميلاد ساخته شده است و هتل ارگ جديد بم تا سال ۱۸۵۰ پس از ميلاد نيز همچنان مورد استفاده بود. ارگ بم عضوي از منظومه اي بزرگ از بناهاي تاريخي است كه آن را در ميان هتل پارسيان آزادي بم گرفته اند و در مساحتي بالغ بر ۶ كيلومتر مربع و بر فراز تپه اي به ارتفاع ۶۱ متر واقع شده است. شامل شهر قديم و قلعه, قريب به ۲۰ هكتار (طول ضلع غربي ارگ ۵۲۰ و عرض هتل ارگ جديد بم آن ۴۳۰متر مي باشد ) وسعت هتل پارسيان آزادي بم داشت و مسافت ارگ و قلعه , قريب ۶ هكتار بود. سه سمت قلعه را باغ و خانه هاي مسكوني و زمينهاي كشاورزي محصور نموده و ضلع شمالي در امتداد رودخانه پشت رود قرار گرفته است. هتل پارسيان آزادي بم كل بنا يك دژ بزرگ است كه در قلب آن، ارگ واقع شده، اما به دليل ظاهر پرابهت ارگ كل بناي دژ به عنوان ارگ بم ناميده مي شود.


برچسب: هتل ارگ جديد بم، هتل پارسيان آزادي بم، بم،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۳:۱۸ توسط:رزرو هتل موضوع:

محله باستاني سورو

 

محله باستاني سورو واقع هتل ايران بندر عباس در شهر بندر عباس در بخش مركزي از توابع شهرستان بندر عباس در استان هرمزگان و يكي از نقاط ديدني استان هرمزگان در جنوب ايران است. محله  سورو در غرب شهر بندرعباس قرار دارد . از اين هتل ايران بندر عباس محله سكه‌هاي متعددي مربوط به دوران مختلف به ويژه دوران ساساني، صفويه و قاجاريه به دست آمده‌است كه اكنون در موزه بندرعباس نگهداري مي‌شود . از سكه‌هاي مشكوفه چنين بر مي‌آيد كه ملوك هرمز صاحب ضرابخانه بوده‌اند و به غير از مسكوكات مس و نقره، مسكوكات طلا هم ضرب مي‌كرده‌اند . درسال ۱۹۲۵، تعداد ۶۴ سكه طلا ضرب ملوك هتل ليپار چابهار هرمز و جرون در قريه گودو كشف شده‌است . نگاهي تاريخي ، اجتماي هتل ايران بندر عباس و فرهنگي به منطقه سورو كمتر نوشته در باره تاريخ بندر عباس(گامرون) مي توان يافت كه در ان به بندر سورو هتل ليپار چابهار اشاره نشده باشد در بعضي از اين نوشته ها به عنوان بندري كوچك در مقابل جزيره هرمز ، در نوشته ديگري بعنوان هتل ليپار چابهار دهكده ماهيگيري در ساحل فارس يا بندري در مسير جاده هرمز به فارس، ياد شده است .


برچسب: هتل ايران بندر عباس، هتل ليپار چابهار، چابهار، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۲:۴۳ توسط:رزرو هتل موضوع:

مسجد گله داري

 

مسجد گله داري واقع در بخش هتل هرمز بندر عباس مركزي شهرستان بندر عباس ويكي از نقاط ديدني استان هرمزگان در جنوب ايرانيان هتل آتيلار بندر عباس است. اين مسجد در سال ۱۲۹۶ هجري قمري در شهر بندرعباس ساخته شده و داراي صحن، شبستان و مناره و منبر زيباست . شبستان بزرگ مسجد داراي ۳۶ ستون مزين به گچبري است . اين بناي تاريخي در وسط شهر بندر عباس قراردارد. اين بنا در محله اوزي هاي بندرعباس واقع گرديده و بر طبق كتيبه سنگي آن ، توسط حاج شيخ هتل هرمز بندر عباس احمد گله داري- به جاي مسجد كوچكتري از قرن سيزدهم – بنا گرديده است . اين مسجد بر روي صفه اي به ارتفاع 5/1متر بنا گرديده و مشتمل هتل آتيلار بندر عباس بر، صحن ، ايوان، شبستان ستوندار، مأذنه و شبستان زمستاني است .شبستان مسجد به صورت مربع داراي 16 ستون استوانه اي بر پايه مربع است . چسبيده به ديوارها نيز هتل هرمز بندر عباس نيم ستون هايي تعبيه شده است . ستون ها و نيم ستون هاي مزبور توسط طاق هايي با قوس شكسته به همديگر متصل شده و سطحي را براي پوشش تيرچوبي مسجد فراهم ساخته اند . پوشش شبستان، به كمك تيرها و تخته هاي هتل آتيلار بندر عباس چوبي و اندود ضخيم گلي صورت گرفته است .


برچسب: هتل هرمز بندر عباس، هتل آتيلار بندر عباس، بندر عباس، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۲:۱۰ توسط:رزرو هتل موضوع:

باغ چهل تن شيراز

 

باغ چهل تن يا بقعه چهل تنان، در مسافتي كوتاه از شمال حافظيه وجنب باغ جهان نما،همراه با  محوطه اي مشجر و با صفا است كه داراي چهل سنگ  هتل آپارتمان جهان نماي شيراز مزار هم اندازه مي باشد. قدمت اين باغ به دوره زنديه برميگردد. در اين بقعه چهل قبر كوچك در دو رديف در كنار هم هتل هما بندر عباس جاي گرفته اند. اين چهل قبر مربوط به چهل نفر درويش است كه در هتل آپارتمان جهان نماي شيراز زمانهاي گذشته در اين مكان كه به صورت باغي مصفا بوده زندگي مي كرده و مشغول عبادت بوده اند و چون هركدام وفات مي يافته ديگران او را دفن كرده تا بدين ترتيب كه هر 40 نفر به تدريج دار فاني را وداع مي گويند و قبورشان در كنار هم در ضلع شرقي حياط در كنار ديوار قرار گرفته است.ا ين سنگها فاقد نوشته هستند و در بين دو رديف آنها باغچه كوچكي است كه در آن گلكاري شده است. در سال 1257 ه.ق هتل آپارتمان جهان نماي شيراز به دستور معتمدالدوله فرهاد ميرزا قاجار، حاكم وقت فارس چهل سنگ قبر موجود به يك اندازه بريده شده و هتل هما بندر عباس بدون هيچگونه نوشته اي بر روي مزارها به موازات هم گذاشته شد. در آرامگاه چهل تنان علاوه بر چهل قبر گمنام،دو عارف و اديب شيراز به نامهاي شيخ ابواسحق معروف به شيخ اطعمه(متوفي 830 ه.ق) شاعر، و حشمت هتل هما بندر عباس شيرازي (1369 ه.ق مساوي با 1330 ه.ش)  به خاك سپرده شده اند.


برچسب: هتل آپارتمان جهان نماي شيراز، هتل هما بندر عباس، شيراز، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۱:۳۹ توسط:رزرو هتل موضوع:

شهر شيراز

 

شهر شيراز، مركز استان فارس هتل تالار شيراز به طول 40 كيلومتر و عرضي متفاوت بين 15 تا 30 كيلومتر با مساحت 1268 كيلومتر مربع به شكل مستطيل در جنوب غربي ايران قرار دارد. مختصات جغرافيايي شيراز عبارتست هتل ناي ذي ني ريز از 33 درجه و دقيقه طول شرقي و 36 درجه و 29 دقيقه عرض شمالي. ارتفاع از سطح دريا بيش از 1500 متر مي باشد  و در هتل تالار شيراز منطقه كوهستاني زاگرس واقع شده است. جمعيت شيراز در سال ۱۳۹۰ خورشيدي بالغ هتل ناي ذي ني ريز بر ۱،۴۶۰،۶۶۵ نفر بوده كه اين رقم با احتساب جمعيت ساكن در حومه  شهر به ۱٬۷۰۰٬۶۸۷ نفر مي‌ رسد. اطراف شيراز را رشته كوههاي نسبتاً مرتفعي به شكل حصاري استوار ، احاطه كرده اند كه از لحاظ سوق الجيشي و حفظ شهر اهميت ويژه اي دارند هتل تالار شيراز. اين شهر از سمت غرب به كوه كوه دراك، از سمت شمال به كوه‌هاي بمو، سبزپوشان، هتل ناي ذي ني ريز چهل‌مقام و باباكوهي (از رشته كوه‌هاي زاگرس) محدود شده‌ است.


برچسب: هتل تالار شيراز، هتل ناي ذي ني ريز، شيراز، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۱:۰۱ توسط:رزرو هتل موضوع:

باغ ارم شيراز

 

تاريخ ساخت و بنيانگذار اوليه هتل اطلس شيراز باغ ارم شيراز، بهدرستي مشخص نيست؛ ولي توصيفهايي از آن در سفرنامههاي متعلق به قرن دهم و يازدهم هجري آمدهاست.اين باغ در روزگار سلجوقيان و آل اينجو پا برجا بوده است. در زمان زنديه هم كريمخان زند هتل اطلس شيراز در سازندگي و بهسازي اين باغ كوشيد. در زمان قاجاريه اين باغ به مدت ۷۵ سال به دست سران ايل قشقايي افتاد. در اين زمان عمارتي در اين باغ ساخته شد. اما در زمان سلطنت ناصر الدين شاه قاجار عمارتي ديگر توسط حسين علي خان نصير الملك پي ريزي شد كه با مرگ وي خواهر زاده او ابولقاسم خان نصير الملك امور باغ ارم را به دست گرفت و عمارت هتل پارك شيراز نيمه كاره را تكميل كرد. اين عمارت تا كنون پابرجاست.[۱] اين باغ تنوع گياهي بسيار بالايي دارد و گياهان بسياري از اقصا نقاط جهان در اين باغ كاشته شده است؛ به شكلي هتل اطلس شيراز كه باغ در قالب يك نمايشگاه از انواع گلها و گياهان درآمدهاست. در حال حاضر اين باغ در اختيار دانشگاه هتل پارك شيراز شيراز است؛ باغ گياهشناسي آن در اختيار دانشكده كشاورزي و ساختمان باغ در اختيار دانشكده حقوق قرار دارد. در تاريخ ۶ تيرماه ۱۳۹۰ در سيوپنجمين اجلاس كميته ميراث جهاني يونسكو باغ ارم شيراز به همراه هشت باغ هتل پارك شيراز ديگر ايراني در فهرست ميراث جهاني ثبت گرديد.


برچسب: هتل اطلس شيراز، هتل پارك شيراز، شيراز، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۰:۳۰ توسط:رزرو هتل موضوع:

حافظيه شيراز

 

حافظيه (آرامگاه حافظ) نام مجموعه آرامگاهي موجود در هتل آريو برزن شيراز شمال شهر شيراز و در جنوب دروازه قرآن است. اين مجموعه بهدليل جايدادن آرامگاه حافظ شيرازي در خود به اين نام مشهور شدهاست. مساحت حافظيه ۲ هكتار بوده و از ۲ صحن هتل جهانگردي شيراز شمالي هتل آريو برزن شيراز و جنوبي تشكيل يافته كه اين صحنها توسط تالاري از يكديگر جدا شدهاند. اين مجموعه ۴ درب ورودي-خروجي دارد كه درب اصلي در سمت جنوب آن، دو درب در سمت غرب آن و يك درب در سمت شمالشرق آن قرار هتل جهانگردي شيراز گرفتهاست. تالار حافظيه كه از آثار دوره زنديان است، ۵۶ متر طول و ۸ متر عرض داشته و از ۲۰ ستون سنگي، هركدام به ارتفاع ۵ متر تشكيل شدهاست. اين تالار پيشتر شامل ۴ ستون و ۴ اتاق بوده كه بعدها اتاقها از محدوده آن حذف هتل جهانگردي شيراز گرديدهاست. در سمت شرق و غرب تالار ۲ اتاق -يكي متعلق به سازمان ميراث فرهنگي و ديگري مربوط به دفتر آرامگاه- وجود دارد. شيوه معماري اين تالار مربوط به دورههاي هتل آريو برزن شيراز هخامنشيان و زنديان است.


برچسب: هتل جهانگردي شيراز، هتل آريو برزن شيراز، هتل، شيراز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۹:۲۷ توسط:رزرو هتل موضوع:

بازار وكيل شهر شيراز

 

بازار وكيل شهر شيراز يكي از مشهورترين بازارهاي سنتي و تاريخي ايران است. هتل پارك سعدي شيراز اين بازار كه به فرمان كريم خان زند (۱۱۷۲ - ۱۱۹۳ ه. ق) ساخته شده، اكنون در مركز شهر شيراز (شرق ميدان شهدا) قرار گرفتهاست. (مسجد و حمام تاريخي وكيل نيز در كنار اين بازار قرار دارند) بازار طويل خوش طرحي كه از بهترين آثار كريم خان زند است و هنوز تقريبا سالم هتل خليج فارس بندر عباس و پابرجاي در شيراز باقيمانده، بنام «بازار وكيل» مشهور است و تصور ميرود شهريار زند پس از ملاحظه بازار قديمي لار (از آثار زمان شاه عباس كبير) طرح آنرا در شيراز ريختهاست. تمام كارهاي بازرگاني، خريد و فروش كالاهاي داخلي و خارجي و مبادلات پاياپاي، صدور يا دريافت حوالجات و صرافيها همگي در حجرههاي اين بازار انجام ميگرفته هتل خليج فارس بندر عباس و در واقع بازار وكيل مانند قلب واقعي شيراز بوده و تمام امور بازرگاني در آنجا به جريان ميافتادهاست. بازار وكيل تشكيلاتي داشته كه بازرگانان ميتوانستند با اطمينان كامل كالاهاي خود را در آن به امانت بسپارند و در موقع لازم از آن استفاده نمايند. اين بازار از نزديكي دروازه اصفهان تا مدخل بازارهاي قديم امتداد دارد  هتل پارك سعدي شيراز و مشتمل هتل خليج فارس بندر عباس بر حجرههايي با سكوي پهن در طرفين و ۷۴ دهانه طاقهاي بلند و خوش تناسب بودهاست و چهار سوق بلندي در ميان آن قرار داشته كه بازارهاي فرعي و غربي و شرقي آنرا قطع هتل پارك سعدي شيراز مينمودهاست.


برچسب: هتل خليج فارس بندر عباس، هتل پارك سعدي شيراز، هتل، شيراز،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۸:۵۴ توسط:رزرو هتل موضوع:

مسجد جامع عتيق شيراز

 

مسجد جامع عتيق شيراز،كهن­ترين و نخستين مسجد شيراز است كه به آن مسجد جمعه، مسجد الاقصي، مسجد آدينه و مسجد جامع هم هتل آپارتمان شمس شيراز مي­گويند.اين مسجد يكي از عجيبترين مساجد است . كه بناي زيرين آنرا متعلق به قبل از اسلام مي دانند. اين مسجد در شرق حرم شاهچراغ قرار گرفته و از داخل حياط شاهچراغ و از طريق بازار هتل آپارتمان شمس شيراز نوساز، راهي به آن وجود دارد. هتل رويال شيراز گفته ميشود اين مسجد در دوره بيست ساله سلطنت عمر و ليث صفاري در سال ۲۸۱هـ .ق ساخته شده است. در طي هزار سال اخير اين مسجد چندين بار، از هتل آپارتمان شمس شيراز جمله در زمان هتل رويال شيراز اتابكان، در زمان سلطان ابراهيم ميرزا پسر شاهرخ گوركاني، در دوره صفويه و در سال ۱۳۱۵ توسط عده­اي از مردم و با همكاري اداره باستانشناسي تعمير و بازسازي شده است. مسجد جامع عتيق هم اكنون به عنوان هتل رويال شيراز مسجدي تاريخي و آباد مطرح است.


برچسب: هتل آپارتمان شمس شيراز، هتل رويال شيراز، شيراز، هتل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۸:۰۳ توسط:رزرو هتل موضوع: